Domů

Průmyslovou zónu Krkonošská město připravovalo deset let. Letos se začne stavět

Tisková zpráva - 8. 8. 2011

Na přelomu srpna a září budou zahájeny stavební práce na nové obchodní a průmyslové zóně Krkonošská, kterou město připravuje již od roku 2001. „V první fázi vznikne obchodní část, která je strategická pro průmyslovou zónu. Investor totiž připraví nezbytnou infrastrukturu pro průmysl, kterou by jinak muselo zafinancovat město z veřejných prostředků. A těch je v poslední době obecně nedostatek,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Pro zónu Krkonošská zvolilo město snadno dostupnou lokalitu při hlavním tahu do Krkonoš. Obchodní a průmyslové zóny jsou tradičně umísťovány při strategických komunikacích v okrajových částech měst, aby nedocházelo k problémům s dopravní obslužností a zásobováním a zároveň aby nárůst dopravy neobtěžoval občany zvýšenou hlučností. V dané lokalitě se vyskytuje jen minimální rezidentní zástavba a komunikace se s nárůstem počtu aut vypořádají bez problémů. Kvůli zajištění plynulosti dopravy navíc vznikne u výjezdu od autobazaru STOLÍN kruhový objezd, odkud se bude do obchodní zóny vjíždět. Další vjezd vznikne na opačném konci areálu ve směru od hor. Zóna tak bude lehce přístupná jak místním tak vzdálenějším zákazníkům.

„Věřím, že zóna bude pro Trutnov přínosem. Jednak dá práci několika stovkám lidí a jednak zlepší nabídku zboží, za kterým musejí místní jezdit desítky kilometrů. Trutnov má se spádovou oblastí Krkonoš stejný počet obyvatel jako Hradec, kde existuje takových obchodních zón hned několik, proto se o nedostatek zákazníků neobávám,“ doplnil starosta Ivan Adamec.

Pozemky pro výstavbu získala v roce 2010 developerská společnost MAPON. Ve výběrovém řízení byla jediným zájemcem, který nabídl cenu akceptovatelnou pro město. To z prodeje získá v dalších letech až 30 milionů korun, protože samotná zóna Krkonošská bude vznikat postupně. Do konce příštího roku by se měla otevřít obchodní část s hypermarketem, hobbymarketem, fast foodem, řetězem menších obchodů a parkovištěm. V další fázi vyrostou na pozemcích objekty lehkého průmyslu. Po dokončení může zóna nabídnout 300 až 500 nových pracovních míst.

„Trutnov se neustále rozrůstá a modernizuje a tomu musí odpovídat i rozvoj související obchodní infrastruktury. Nyní zde máme šest menších marketů a jejich parkoviště jsou stále plná. Za módními značkami, nábytkem či potřebami pro dům a zahradu lidé cestují do Hradce nebo klidně i do Prahy. Trutnov už pro takovou obchodní zónu také vyrostl,“ dodal starosta. Na vytvoření obchodní zóny přitom panuje od samého začátku velká shoda napříč koalicí i opozicí.

TZ_Prumyslovou_zonu_Krkonosska_mesto_pripravovalo_deset_let.doc TZ_Prumyslovou_zonu_Krkonosska_mesto_pripravovalo_deset_let.doc (141,50 KB)

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz