Domů

Nový naučný okruh vznikne kolem vrchu Houska nad Bojištěm

Tisková zpráva - 8. 11. 2011

V katastru Trutnova u vrchu Houska vznikne příští rok nový naučný okruh s informačními tabulemi. Již nyní vede částí příměstského lesa okolo vrchu naučná stezka 1866 a nový okruh na něj bude navazovat. Lesy a parky Trutnov letos pro tento účel získaly dotaci a radní záměr na pondělní schůzi schválili.

„Současné cesty u Housky využívají houbaři, běžkaři, cyklisté i pěší několik let. Z peněz za dotaci upravíme další cestu, která slouží ke svozu dříví, přidáme lavičky a několik tabulí s informacemi o lesním hospodářství. Vznikne tak zajímavý okruh pro výletníky i sportovce,“ sdělil Jaroslav Semerák, ředitel společnosti Lesy a parky Trutnov.

Vrch Houska leží vpravo od cesty z Trutnova do Starého Rokytníku. U silnice, kam vás zavede naučná stezka 1866 z městského parku, bude zřízeno i nové štěrkové parkoviště pro čtyři auta. Asi nejzajímavější bude čtvrté zastavení naučného okruhu v lese nad hlavní komunikací na Bojišti. Odtud se naskytne hezký výhled na hory a město. U zastavení je také historický pomník. Výběrové řízení na dodavatele úprav již proběhlo a práce budou probíhat ve druhém kvartálu příštího roku. Naučný okruh bude měřit okolo 5 km.

Dotace ve výši 1,5 milionu korun pokryje také vyčištění porostů od těžebních zbytků nejen na Housce, ale i na Poříčském hřbetu, kde by měl v dalších letech vzniknout podobný naučný okruh jako na Housce. Dalším významným počinem Lesů a parků letos byly úpravy parku Na Struze, který se v loňském roce rozšířil o další část bývalé zahrady nad opěrnou zdí. Byly zde vytvořeny nové cesty a umístěny lavičky a odpadkové koše. Dále došlo k pokácení poškozených a nevhodných dřevin, ošetření stávajících stromů a vysazení nových.


Ke stažení:

TZ - Nový naučný okruh vznikne kolem vrchu Houska nad Bojištěm.doc
houska1.jpg
Pudorys_stavby_Houska.pdf


Kontakt pro komunikaci s médii:
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz