Domů

Město se o prázdninách pustilo do renovace další ZŠ, tentokrát té V Domcích

Tisková zpráva - 22. 7. 2011

V rámci postupné modernizace základních škol, které ze zákona spadají pod městskou samosprávu, se v Trutnově o letošních prázdninách dostalo na Základní školu V Domcích. Během prázdnin proběhne druhá, závěrečná etapa výměny výplní otvorů a doplnění meziokenních vložek, po které bude mít již celá škola nová okna, dveře a schodišťové sestavy. Akci za necelých 5,9 milionu korun město Trutnov financuje formou tříletého dodavatelského úvěru.

Image

Image

Image

Zároveň bude do tříd na druhém stupni zavedeno internetové připojení, proběhne rekonstrukce a výměna pěti tabulí a samozřejmě tradiční výmalba tříd a sociálního zařízení. Tyto úpravy vyjdou školu na bezmála 300 tisíc Kč.

Úpravy nyní probíhají i v bývalé budově RIAPSu v Náchodské ulici, kde bude v září otevřeno další pracoviště Mateřské školy Trutnov se třemi třídami. Mateřské centrum KAROlínka, které v tomto objektu dosud sídlilo, bude nově využívat městské prostory v budově ZUŠ ve Školní ulici v centru Trutnova.

Před koncem prázdnin bude zakončena i letošní fáze rekonstrukce na Základní škole kpt. Jaroše, kde se práce neplánovaně protáhly z důvodu napadení vnitřních prostor dřevomorkou.

TZ_Mesto_se_pustilo_do_renovace_dalsi_ZS.doc TZ_Mesto_se_pustilo_do_renovace_dalsi_ZS.doc (232,00 KB)
okna_a.jpg okna_a.jpg (2,02 MB)
okna_b.jpg okna_b.jpg (1,97 MB)
okna_c.jpg okna_c.jpg (1,92 MB)

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz