Domů

Město opravilo další dětská hřiště

Kompletní opravou prošlo během května a června pět dětských hřišť v Trutnově. Ve Stříteži a Starém Rokytníku se přidávají nové herní prvky. Náklady se vyšplhaly na téměř dva miliony korun.

dh-m.-gorka-ho-1.jpg

S cílem modernizovat a vytvořit bezpečnější místo pro hraní dětí v Trutnově opravily Technické služby Trutnov, s. r. o., během května a června celkem pět dětských hřišť. Kompletní rekonstrukce se dočkaly hřiště v ulici Dlouhá, kde se zároveň revitalizovalo navazující okolí, dále v ulicích Zvonková, Palackého („u koní“), Maxima Gorkého a ve Voletinské.  „Částečně jsme opravili dětské hřiště v Dlouhé ulici u eurobytů, kde jsme zároveň umístili novou lavičku. Nové herní prvky pak umístíme na dětská hřiště ve Stříteži a ve Starém Rokytníku,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel TST.

Děti se tak mohou těšit na nové herní prvky jako například houpačku – hnízdo, pružinovou houpačku, skluzavku, pískoviště, balanční most, ručkovací obruč a mnoho dalšího. Celkové náklady oprav vyšly na téměř 2 miliony korun. „Chceme, aby děti v Trutnově měly dostatek možností, jak strávit volný čas venku a mohly si bezpečně hrát. Dětská hřiště navíc pravidelně monitoruje městská policie. V opravách dalších hřišť samozřejmě hodláme pokračovat,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova. „Nadále pokračujeme v drobných opravách i dalších hřišť. Natíráme a opravujeme lavičky, zábradlí a ploty. Dá se tedy říci, že letošní investice do dětských hřišť, do jejich údržby, oprav, nových nátěrů a úprav se pohybují ve výši cca 3,5 milionu korun,“ uzavírá Lumír Labík.

 dh-dlouh-4.jpg

dh-voletinsk-2.jpg

dh-palacka-ho-1.jpg

TZ - Město opravilo další dětská hřiště.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz