Domů

Krajská hygienická stanice HK informuje občany

Z důvodu prevence a abychom zabránili dezinformacím, zveřejňujeme na žádost Krajské hygienické stanice HK informace, jak postupovat v případě, že jste přicestovali z oblastí zasažených epidemií koronaviru.

A) Osoby, které jakkoliv přicestují z rizikových oblastí (Čína) a NEMAJÍ zdravotní obtíže, ať se kontaktují s Krajskou hygienickou stanicí (telefon v denní době 495 058 111 nebo e-mail: khshk@khshk_cz ) – následně se s nimi spojí epidemiolog a dle zjištěných informací bude této osobě případně vydáno rozhodnutí o 2 týdenní (či jinak dlouhé, dle konkrétních okolností) karanténě.

B) Osoby, které jakkoliv přicestují z rizikových oblastí a MAJÍ zdravotní obtíže, ať IHNED kontaktují Kliniku infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové, telefon: v pracovní době 7:30 – 15:30 hod. 601 130 894, v mimopracovní době 15:30 – 7:30 hod. 721 417 310.

Z hlediska aktuálních informací o daném viru, možnostech individuální ochrany včetně odpovědí na některé konkrétní dotazy jednoznačně doporučujeme sledovat web ministerstva zdravotnictví (www.mzcr.cz).

Děkujeme za pochopení.