Domů

Festival Obscene Extreme z pohledu Městské policie Trutnov

Jedna v současnosti z největších akcí v Trutnově si i letos vyžádala pozornost Městské policie Trutnov. Řešily se však převážně jen drobné přestupky. Strážníci jsou s průběhem akce spokojeni.

Každoročně jsou při konání velkých kulturních či sportovních akcí posíleny hlídky Městské policie Trutnov. Předminulý týden se v kulturním areálu Bojiště konal festival Obscene Extreme, na který dorazilo několik tisíc návštěvníků. Dle vedení Městské policie Trutnov proběhl bez větších problémů, strážníci se potýkali jen s drobnými potížemi. „Při nájezdu návštěvníků festivalu jsme řešili čtyři události s parkováním a stanováním mimo vyznačený areál. V průběhu akce jsme takřka nepřetržitě kontrolovali stanové městečko a okolí areálu,“ vysvětluje Radek Svoboda, ředitel MP Trutnov. Po dobu trvání festivalu, tedy 5 dnů, zajišťovalo veřejný pořádek denně cca 6 strážníků při výkonu denní i noční směny.

Letos městská policie zajistila také několik kapesních zlodějů a podezřelých osob, které přijely s cílem krást ve stanech. Nahlášeno bylo několik ztracených věcí nízké hodnoty (batoh, osobní věci) a osobních dokladů. Dále městská policie řešila několik podnapilých osob, které se pohybovaly po vozovce v blízkosti areálu a bránily průjezdu vozidel. Jednoho z účastníků museli strážníci vzhledem ke svému stavu a jednání převézt do protialkoholní záchytné stanice.

Výrazným pomocníkem při zajištění veřejného pořádku ve městě byl kamerový systém, který nám pomáhá preventivně reagovat na situace, které by mohly vést k trestné, přestupkové nebo závadové činnosti. Pro místní obyvatele byla asi největším problémem neukázněnost některých často podnapilých návštěvníku, kteří se pohybovali mimo areál a svou potřebu vykonávali na ploty a pozemky soukromých vlastníků,“ říká ředitel MP.  „Chtěl bych však pochválit hlavního organizátora akce, pana Urbance, který s námi úzce spolupracoval a dodržel všechny dohodnuté podmínky potřebné pro zajištění pořádku,“ uzavírá Radek Svoboda.  

 

 

TZ - Festival Obscene Extreme z pohledu Městské policie Trutnov.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz