Domů

Aktuálně o probíhajících pracích na parkovištích

Tisková zpráva - 14. 9. 2011

Dne 13. 9. 2011 byly zahájeny práce na zřízení parkovacího závorového systému na parkovací ploše s vjezdem z ulice Vodní (u kina Vesmír). Upozorňujeme řidiče na termín úplné uzavírky této parkovací plochy, která potrvá od pondělí 19. 9. do čtvrtka 22. 9. 2011. Od pátku 23. 9. 2011 je pak třeba počítat s omezením provozu při vjezdu na parkovací plochu.

Stávající vjezd na parkoviště z ulice Vodní bude zachován, rozšířen a bude nadále provozován jako sdružený vjezd i výjezd, rozdělený vloženým technologickým ostrůvkem.  

V uvedeném termínu budou probíhat práce právě na rozšíření vjezdu a výjezdu a bude zhotoven technologický dělící ostrůvek, na kterém budou umístěny závory pro kontrolu vjezdu a výjezdu vozidel.

Další takto řešenou parkovací plochou bude parkoviště na náměstí Republiky, poté se práce přesunou na parkoviště proti pivovaru v ulici Křižíkova a jako poslední bude realizováno parkoviště v ulici U Nemocnice.

O termínech uzavírek či omezení provozu na těchto parkovacích plochách budeme opět včas informovat.

Dokončení prací na uvedených parkovacích plochách a zprovoznění čtyř nově instalovaných závorových systémů je plánováno k 15. 11. 2011. 

„Závorový parkovací systém znamená jednoznačně zkvalitnění služeb pro motoristy, umožňuje mimo jiné informovat je o obsazenosti parkoviště. Napomůže i stále potřebnější regulaci parkování ve městě a v neposlední řadě by měl městu zajistit i vyšší příjmy z parkovného,“ sdělil již dříve starosta města Ivan Adamec. „Tento systém navíc ulehčí práci městské policii, která může místo kontroly parkovacích lístků provádět jinou činnost,“ doplnil.

TZ_Aktualne_o_probihajicich_pracich_na_parkovistich.doc TZ_Aktualne_o_probihajicich_pracich_na_parkovistich.doc (128,50 KB)

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz