Domů

Přesto, že realizace projektu  „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“  z oblasti podpory rozvoje podnikatelského prostředí proběhla v letech 2013 – 2015, snaží se obě města i nadále udržovat česko – polské kontakty v této sféře.

logo-spol.png

V rámci projektu pořádají obě města ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje a Sudetskou průmyslovou a obchodní komorou ve Świdnici zajímavé akce pro podnikatele.

Obě města ocenila firmy a osobnosti s největším česko – polským přeshraničním přínosem. Při první události ve Świdnici 21. 10. 2016 byly oceněni:  V kategorii "Nejlepší přeshraniční firma" Kasper kovo, s r. o. a v  kategorii „Významná osobnosti hraniční“ byla cena udělena Miroslavu Vlasákovi - starostovi města Žacléř, místopředsedovi české části Euroregionu Glacensis a ředitel Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM.

V Trutnově bylo podobné ocenění předáno 07. 11. 2016. Během večera byly předány čtyři sošky: První, nejlepší polské příhraniční firmě Dolmeb. Druhou cenu si odnesla nejlepší česká příhraniční firma, kterou byla vybrána firma Tyco Electronics EC. Třetí cenu získala polská příhraniční osobnost paní Adriana Miara - ředitelka městské veřejné knihovny ve Świdnici. Čtvrtou sošku si jako česká osobnost česko-polského příhraničí odnesl Günter Fiedler, zaměstnanec Městského úřadu v Trutnově.

V termínu 28. 04. - 29. 04. 2017 se uskutečnil Krkonošský veletrh, který má za úkol sbližovat podnikatele z českého a polského příhraničí a zákazníkům nabídnout zajímavé a originální produkty z obou stran hranice. Letošní ročník veletrhu se odehrál již tradičně v trutnovském kulturním centru UFFO. I letos si návštěvníci přišli na své v oblastech stavby, bydlení, zahrady a hobby. Součástí veletrhu byl i bohatý program pro děti.

Další informace o akcích byly zveřejněny na webu: